Szymanowice Dolne - atrakcje

Szymanowice Dolne i okolice

Szymanowice Dolne to mała wieś położona nad Zalewem Szymanowskim z licznymi wzgórzami i wąwozami w otoczeniu pięknych lasów z przepięknymi ścieżkami rowerowymi. Przy zalewie znajduje się wydzielone kąpielisko wraz z boiskami rekreacyjnym do piłki nożnej i siatkówki plażowej.

Sympatyków wędkowania zapraszamy na ryby - w naszym zalewie można złowić szczupaka, karpia, linkę, okonia, natomiast w rzece Koprzywianka można połowić pstrągi, płotki czy też raki.

Sympatyków wycieczek rowerowych zapraszamy na nasze trasy rowerowe, o różnej ścieżce trudności z pięknymi krajobrazami leśnymi.

W naszej najbliższej okolicy możemy zwiedzić zabytki Sandomierza i Opatowa: trasę podziemną, wąwóz Królowej Marysieńki, Bramę Opatowską, Góry Pieprzowe. W pobliżu Ujazdu zachęcamy do zwiedzania ruin zamku Krzysztopór.

Szczególnie polecamy zwiedzenie Klimontowa - starego, żydowskiego miasteczka. W tym pięknym miasteczku warto zobaczyć synagogę żydowską oraz dwa kościoły: jeden barokowy na styl Bazylki Rzymskiej, drugi renesansowy.